Lodówki dwudrzwiowe – dlaczego się przydają?

Nierzadko zdarza się, że nasza zwykła lodówka staje się rozwiązaniem niewystarczającym. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy nasza rodzina powiększa się, co zwiększa jednocześnie jej ogólne wymogi. W takich sytuacjach, idealnym rozwiązaniem jest wymiana starej lodówki na model dwudrzwiowy. Zarówno estetyczna, biała lodówka side by side, jak i szykowny wariant french door sprawią, że bez problemu pomieścimy w nich wszystkie artykuły spożywcze. Oprócz znakomitej pojemności, sprzęt tego typu odznacza się również niespotykaną, nowoczesną estetyką oraz zaawansowanymi technologiami, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim domownikom. Oto, dlaczego zakup takich nowatorskich lodówek jest naprawdę opłacalny.

Side by side czy french door?

Wiele osób, odwiedzających sklepy AGD, zastanawia się, czym różni się sterylna, biała lodówka side by side od stojącej obok lodówki french door. Te pierwsze odznaczają się podziałem na dwie połowy. W jednej z nich mieści się standardowa część chłodząca, zaś w drugiej – zamrażarka. Obie części pracują niezależnie od siebie, w osobnych obiegach. W większości modeli, chłodziarka odznacza się większymi wymiarami, niż zamrażarka. Istnieją jednak modele o połowach tej samej wielkości, a także z pojemniejszymi zamrażarkami.

Lodówki french door posiadają z kolei dużą część górną, wyposażoną w dwudrzwiową zamrażarkę. W jej dolnej części umieszczono z kolei dodatkowe drzwi lub szufladę z zamrażarką. Ogromną zaletą lodówek tego typu jest ich pojemność. Duża szerokość oraz brak słupków dzielących sprawiają bowiem, że uzyskujemy naprawdę sporą ilość miejsca na przechowywanie produktów spożywczych. Na rynku dostępne są także modele, wyposażone w kostkarki. Rozwiązanie to z pewnością przypadnie do gustu osobom, lubującym się w drinkach oraz chłodnych napojach, bez względu na porę roku.

Estetyka lodówek

Ponieważ sprzęty tego typu rzucają się w oczy, warto jest dobrać lodówkę pod kątem koloru ścian i/lub mebli. Biała lodówka side by side znakomicie wkomponuje się nie tylko w jaśniejsze aranżacje, ale również te ciemniejsze, tworząc w kuchni ciekawy kontrast. Z kolei modele metaliczne idealnie wkomponują się w nowoczesne wnętrza. Na uwagę zasługują tu również podręczne panele sterowania na drzwiach. Ich wyjątkowy charakter pozwoli nam uczynić kuchnię znacznie ciekawszą wizualnie.

(0)